Pn-Pt 08.00 - 16.00 +48 533 389 220

Agenda 2021

Expand All +
 • Dzień 1

  24 czerwca 2021

 • Dzień 2

  25 czerwca 2021

 • Zapraszamy na pyszną kawę 🙂

 • Od wielu lat w IT silnie rozwija się trend Agile, promujący elastyczność, współpracę, wartość biznesową i redukcję strat. Mimo tego w wielu organizacjach praca QA i BA w dalszym ciągu przypomina model kaskadowy ubrany w zwinne ceremonie.

  Więcej

  Analiza biznesowa
  Testowanie i jakość

 • “Broken bottles, broken plates,
  Broken switches, broken gates,
  Broken dishes, broken parts,
  Streets are filled with broken hearts
  Broken words never meant to be spoken,
  Everything is broken

  Seem like every time you stop and turn around
  Something else just hit the ground“

  Tak śpiewał Bob Dylan. Czasami mam wrażenie, że opisuje stan niektórych produktów, które szczycą się pracą w trybie continuous deployment. Czy zwiększanie prędkości dostarczania kosztem czasu przeznaczonego na testowanie wiąże się z ciągle zepsutą produkcją?

  Więcej

  Testowanie i jakość

 • W testowaniu mamy pewność i pełną wiedzę co do wielu rzeczy: jak wygląda proces testowy, jakich narzędzi i w jaki sposób powinniśmy używać, jak wygląda cykl życia defektu, jak pisać poprawnie działające skrypty testowe. Niestety, nie możemy być pewni jednej, kluczowej dla powodzenia testowania rzeczy: czy stworzone przez nas testy mają w ogóle sens, a zatem, czy nasze podejście do testów jest efektywne, czy też - mniej lub bardziej świadomie - marnujemy czas i pieniądze na bezsensowne działania.

  Więcej

  Testowanie i jakość

 • Zapraszamy na pyszną kawę 🙂

 • Nie oszukujmy się – klasyczne testowanie przestaje mieć decydujące znaczenie. Informacja o stanie systemu w środowisku nieprodukcyjnym to tylko część prawdziwego obrazu i wcale nie daje nam pewności, że nasz system jest odporny na awarie. W świecie chmurowym, stanie permanentnego “cośniedziałania” po prostu czekamy na niespodziewane. Nie musimy czekać biernie.

  Więcej


 • Zapraszamy na pyszną kawę 🙂

 • Nie, nie! Nie uważam, że to źle, że automatyzujemy testy (i nie tylko)! To raczej automatyzację toczy pandemia. Pandemia braków i odkrywania koła na nowo. Chciałbym opowiedzieć o moich doświadczeniach związanych z bardzo często popełnianymi przez testerów automatyzujących błędami.

  Więcej

  Automatyzacja

 • Ostatnie lata były dla mnie wyjątkowe. Dużo zmieniło się u mnie zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Szczęśliwie, większość z nich oceniam na plus. Najciekawszym wydarzeniem w pracy zawodowej była transformacja produktu, który pomagam rozwijać, z rozwiązania pudełkowego na solucje w chmurze. Transformacja, która pociągnęła za sobą głębokie zmiany kulturowe, zmiany ról i obowiązków. Zaczynałem ją jako człowiek od QA, teraz jednak już nim nie jestem. QA jako rola nie istnieje. Ale czy to oznacza, że jakość zniknęła razem z nią?

  Więcej

  Automatyzacja
  Testowanie i jakość

 • Przeglądając oferty pracy w większości widzę zapotrzebowanie na automatyzację przy pomocy Selenium + (tu wstaw swój ulubiony język ;). To znowu daje mi do myślenia: dlaczego? Dlaczego firmy skupiają się na UI, skoro od lat wiadomo, że testy na niższych poziomach są... szybsze. Często też mniej kosztowe.

  Więcej

  Automatyzacja

 • Zapraszamy na pyszną kawę 🙂